PROJEKT „MAM HAKA NA RAKA”- MARATON ZUMBA

PROJEKT „MAM HAKA NA RAKA”- MARATON ZUMBA

 

    Dnia 17 października 2015 r.(sobota) młodzież z naszego Gimnazjum w ramach projektu „Mam haka na raka” wzięła udział w Maratonie Zumby.

 Impreza odbyła się na Hali Sportowej w Rakoniewicach  .

 Cel, który nam przyświecał  to propagowanie zdrowia i profilaktyki w walce z rakiem piersi kobiet, a także aktywność fizyczna w czasie wolnym.

 

Zumba to ciesząca się coraz większą popularnością forma ruchu łącząca w sobie aerobik i różne elementy taneczne, głównie do muzyki latynoamerykańskiej. Może wykonywać ją każdy, bez względu na wiek czy płeć. Podobnie jak taniec, zumba pomaga uwolnić emocje, rozładować napięcie, a także poprawić kondycję, sprawność fizyczną i ogólną postawę ciała.

 Wpływa na rozwój koncentracji, wytrzymałości i szybkiej orientacji w przestrzeni. Zumba ma również właściwości wychowawcze. Przez zespołowy charakter ćwiczeń pomaga modelować takie cechy charakteru jak zdyscyplinowanie i współdziałanie. Przy tym wszystkim zumba jest doskonałą zabawą i atrakcyjną formą ruchu, która wywołuje pogodny nastrój i zwiększa energię grupy.

 

Beata Mrozek

Dodano: 20.10.2015 / Autor: Beata Mrozek>> Zobacz wszystkie artykuły.Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego
ul. Nowotomyska 1, 62-067 Rakoniewice

projekt i wrdożenie: amrstudio.pl