Ślubowanie klas pierwszych Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Rakoniewicach w roku szkolnym 2015/2016

Ślubowanie klas pierwszych Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Rakoniewicach

w roku szkolnym 2015/2016

W dniu 14 października na hali sportowej powitaliśmy PIERWSZAKÓW oraz ich wychowawców:

Kl. Ia z p. Lidią Basińską

Kl. Ib z p. Mariolą Serwą

Kl. Ic z p. Bernadetą Nadobnik

Kl. Ib z p. Małgorzatą Gzik.

Tłumnie pojawili się też rodzice oraz zaproszeni przez dyrekcję goście.

Uroczystość ODKRYWCY PLANETY była okazją do wykazania się wiedzą i umiejętnościami, a wszystko po to, aby udowodnić, że zasługują na miano UCZNIA.

Pierwszaki wykonały swoje zadania rewelacyjnie.

Następnie odbyło się ślubowanie. Przedstawiciele klas składali obietnice przed sztandarem, a wszyscy uczniowie powtarzali słowa ślubowania.

Po ślubowaniu nadeszła chwila, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Pani dyrektor szkoły Bernadeta Bielec wzięła do ręki ogromny ołówek i rozpoczęło się pasowanie pierwszoklasistów. Uczniowie z rąk swoich wychowawców odebrali okolicznościowe dyplomy i legitymacje szkolne. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy serdecznie pogratulowali zdobytych umiejętności, a dzieci zostały obdarowane prezentami.

Uroczystość ODKRYWCY PLANETY zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rakoniewicach.

Opiekun SU E. Grobelna

Dodano: 21.10.2015 / Autor: Ewa Grobelna