Festiwal zawodów

       18 listopada 2015 roku uczniowie trzecich klas Gimnazjum wyjechali do Grodziska Wielkopolskiego na Festiwal zawodów który jest wspólnym projektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. 

          Celem festiwalu było przedstawienie bogatej oferty kształcenia technicznego i zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, zachęcenie młodzieży szkolnej do poszukiwania tradycyjnych oraz nowych, interesujących zawodów, proponowanych przez przedsiębiorców i wskazanie kierunków edukacji, które umożliwią znalezienie zatrudnienia na lokalnym, ale nie tylko, rynku pracy.

       Uczniowie mieli szansę na znalezienie praktyki zawodowej, mogli zapytać osobę pracującą w danym zawodzie o warunki pracy na określonym stanowisku, mieli także okazję porozmawiać ze starszymi kolegami i koleżankami którzy  już dokonali wyboru. 

Dodano: 19.11.2015 / Autor: Natalia Kędziora>> Zobacz wszystkie artykuły.Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego
ul. Nowotomyska 1, 62-067 Rakoniewice

projekt i wrdożenie: amrstudio.pl