Akcja "Podaj mydło" zakończona

Szkoła w Rakoniewicach kolejny raz włączyła się do akcji zorganizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Polegała ona na zbieraniu kostek mydła, które trafią do podopiecznych polskich misjonarzy pracujących w Afryce.  Organizatorzy zakładali, że uda im się zebrać kilka tysięcy mydeł, jednak efekty zbiórki przerosły wszelkie oczekiwania. Udało się bowiem zebrać 9 ton mydła. Zbiórka w naszej szkole cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy 1141 sztuk mydła. Najwięcej kostek uzbierała klasa VI c- 137 sztuk i IV b- 102. W imieniu afrykańskich dzieci wszystkim serdecznie dziękuję za udział w akcji. Możemy być w 100 procentach pewni, że sprawią one ogromną radość dzieciom w Afryce.

Dodano: 23.11.2015 / Autor: Małgorzata Basińska