BATERIA POMYSŁÓW

ZAPRASZAMY do konkursu Bateria pomysłów – do wygrania nagrody o łącznej wartości ponad 64 tys. zł. Przewidziane są atrakcyjne nagrody – zarówno dla uczniów, jak i całej szkoły.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na przygotowaniu przez drużynę konkursową akcji informacyjnej skierowanej do rówieśników nt. właściwego postępowania z bateriami.

Jedna bateria to niewiele, ale pomyślmy tylko, że w każdym domu, szkole, biurze, sklepie, czy warsztacie są urządzenia, które działają dzięki bateriom – zegar, radio, telefon – jest ich naprawdę dużo. Założenie konkursu jest takie, że uczniowie poprzez działanie sami uczą się, co to są baterie, jak ich mądrze używać, ale też co zrobić ze zużytą baterią, aby nie zanieczyściła środowiska i dzielą się tą wiedzą ze swoimi koleżankami, kolegami, rodziną.

Dzięki temu przesłanie konkursu: OGRANICZYĆ UŻYCIE BATERII I WRZUCIĆ DO WŁAŚCIWEGO POJEMNIKA A NIE DO KOSZA NA ŚMIECI dotrze do większego grona odbiorców.

Więcej informacji na stronie www.pkegliwice.pl lub www.facebook.com/bateriapomyslow

Termin zgłoszenia drużyn konkursowych i pomysłów na przeprowadzenie akcji do 18 grudnia  (pani Joanna Wołk)

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO ZBIÓRKI

ZUŻYTYCH BATERII

PRZEWIDZIANO NAGRODY DLA:

•  NAJAKTYWNIEJSZEJ KLASY
  •  NAJAKTYWNIEJSZYCH UCZNIÓW

• BATERIE ZBIERAMY W KLASACH.
  • DO 14 STYCZNIA POLICZONE BATERIE PRZEWODNICZĄCY KLAS DOSTARCZAJĄ DO SALI 22
    (do pani J.Wołk)