Andrzejki kl. IV

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości…

30 listopada 2015 roku klasy czwarte wzięły udział w spotkaniu andrzejkowym. Uczniowie przenieśli się w zaczarowany świat wróżb. Dowiedzieli się m.in. jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinni się wystrzegać. Oczywiście nie zabrakło ustawiania bucików oraz przebijania szpilką papierowego serca. Niektórzy pokusili się też o odczytywanie z obranej skórki jabłek pierwszej litery przyszłego chłopaka lub dziewczyny.

Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek.

A tymczasem nie pozostaje nic innego, jak czekanie na spełnianie się andrzejkowych wróżb!!!

Dodano: 03.12.2015 / Autor: Magdalena Kaminiarczyk