Misyjny Dzień Dzieci

W dniu 16 stycznia 2016 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej wzięła udział w spotkaniu kolędników misyjnych archidiecezji poznańskiej, która miała miejsce w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury im. Jana Pawła II w Śremie. Wszystkich dzieci było ponad 400. Świętowaliśmy i modliliśmy się wspólnie podczas Mszy Świętej z ks. biskupem pomocniczym Damianem Brylem, ks. Kanonikiem Ryszardem Adamczakiem, proboszcz miejscowej parafii oraz ks. Szymonem Stułkowskim, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Poznańskiej. W programie były również jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Bodzyniewa. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda praca misjonarzy w Sudanie Południowym. Wzięliśmy udział w  misyjnej zabawie fantowej, z której dochód przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w Afryce. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, uroczystym błogosławieństwem ks. bpa D. Bryla oraz odmówieniem Modlitwy Jubileuszowej z okazji 1050- lecia Chrztu Polski.

Dodano: 09.02.2016 / Autor: Małgorzata Basińska