Szkolny Finał 6 Edycji Programy edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"

W dniu 13 IV w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym odbył się SZKOLNY FINAŁ 6. EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO” którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia w kontekście zasad racjonalnego i zdrowego odżywiania. Całość programu poprowadziła klasa III c gimnazjum. Wzięli  w nim udział uczniowie klas VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. W 6. edycji programu w naszej szkole udział wzięły szóste klasy szkoły podstawowej i wszystkie klasy gimnazjum. W tym dniu uczniowie i nauczyciele do szkoły przyszli ubrani na sportowo. Uczniowie brali udział w konkursie żywieniowym w którym do pytań użyto wiadomości zawartych w książeczce z przepisami, jak również najnowszej wiedzy na temat piramidy żywieniowej.  W tym dniu staraliśmy się kłaść  również nacisk na ruch i uprawianie sportu, jako nieodzownych elementów zdrowia. Klasy wraz z wychowawcą brały udział w konkursie sportowym, w którym ćwiczyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W holu szkoły wywieszono dla rodziców gazetkę informacyjną na temat programu, jak również klasy udekorowały stoły z okazji różnych świąt. Wystawa i gazetka cieszyła się dużą popularnością wśród rodziców i młodszych uczniów naszej szkoły.  W sali 51 przez cały dzień odbywały się projekcje filmów dydaktycznych 6. edycji pod hasłem „Zdrowe kino”. Szczególnym powodzeniem cieszył się film, mówiący o 10 zasadach racjonalnego odżywiania się, jak również film informujący o tym czym są porcje pokarmowe i jaka jest ich objętość. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w układaniu piramidy zdrowego żywienia. Andżelika, uczennica klasy III c gimnazjum, przygotowała pyszną przekąskę w postaci nadziewanych pomidorów. Finał ten cieszył się również poparciem władz naszej Gminy i Szkoły. Otworzyli go pan burmistrz Gerard Tomiak i dyrektor Bernadeta Bielec, którzy poparli ideę programu, podkreślając wagę zdrowego, racjonalnego odżywiania się. Do akcji przyłączyła się też Rada Rodziców naszej szkoły, fundując dwie równorzędne pierwsze  nagrody w konkursach, w których brała udział młodzież szkoły.

Dodano: 21.04.2016 / Autor: Wiesława Rubczyńska