Rekolekcje szkolne 2016

W dniach od 7 do 9 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje prowadzone przez siostry Klawerianki. Przyjechały one do naszej szkoły z Poznania, aby podzielić się z uczniami swoim doświadczeniem życiowym odnośnie misji. Siostra Anna na spotkaniach zorganizowanych w szkole przedstawiła uczniom życiorys założycielki Marii Ledóchowskiej oraz scharakteryzowała charyzmat zgromadzenia. Drugiego dnia rekolekcji siostra Anna zaprezentowała jak przebiega życie ludzi mieszkających na różnych kontynentach i jakie jest tam zadanie misjonarza. Siostra Barbara natomiast prowadziła konferencje w kościele parafialnym. Na tych spotkaniach uczniowie naszej szkoły poznawali jak cudowne może być życie na wzór świętych. Poznali m.in. taką błogosławioną jak Chiara Luce Badano. Trzeciego dnia odbyła się w kościele spowiedź święta oraz dwie uroczyste Msze św. na zakończenie rekolekcji. Pierwszą Mszę św. odprawił dla Szkoły Podstawowej ks. kan. Zbigniew Stelmach natomiast drugą Mszę św. dla Gimnazjum odprawił ks. Bartosz Federowicz. Na zakończenie Siostry otrzymały podziękowania od całej społeczności szkolnej oraz zapewnienie o pamięci modlitewnej. Całości rekolekcji towarzyszyła sympatyczna, radosna atmosfera, którą zawdzięczamy zarówno Siostrom Klaweriankom, nauczycielom jak i samym uczniom.

Dodano: 21.04.2016 / Autor: ks. Bartosz Federowicz