EKOSPORTOWCY NA START!

Ekosportowcy na start - to hasło VII TURNIEJU SPORTOWEGO DLA UCZNIÓW KLAS I-II SZKÓŁ POWIATU GRODZISKIEGO, który odbył się 9 kwietnia 2016 roku w hali  widowiskowo-sportowej w Rakoniewicach, zorganizowany przez nauczycieli i pracowników Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Łąkiem.

W turnieju wzięło udział 7 dziesięcioosobowych zespołów reprezentujących szkoły z Granowa, Jabłonny, Łąkiego, Rakoniewic, Rostarzewa, Ruchocic i Wielichowa.

Celem głównym spotkania było kształtowanie aktywności motorycznej w rekreacyjnych formach zabaw z zastosowanie treści wychowania fizycznego z elementami edukacji matematycznej i ekologicznej.

Uczestnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach: SADZENIE DĘBÓW – zabawa bieżna z przeliczaniem, PRZENOSZENIE ŻAB- sztafeta wahadłowa, MATEMATYK W AKCJI – tor przeszkód, TAŃCZĄCE BUTELKI – taniec parami, WIOSNA IDZIE PRZEZ ŚWIAT– wiosenna układanka, BUTELKOWE KRĘGLE- rzut piłką, ZBIERAMY SZKŁO – bieg slalomem, ZBIERAMY PLASTIKI- przewożenie butelek na kocyku, EKOLOGICZNA KULA – bieg z gazetą, rzut gazetową kulą do celu, SEGREGACJA ŚMIECI – sprzątanie świata.

Drużyny zagrzewane były do walki przez kibiców, którzy po wspaniałej, pełnej emocji rywalizacji sportowej z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a każdy uczestnik – dyplom.

Po dodatkowej konkurencji „Zabawa z chustą animacyjną” , nasza drużyna uplasowała się na IV miejscu.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy, a kibicom dziękujemy za gorący doping!

Dodano: 21.04.2016 / Autor: Wioleta Konieczka