FESTIWAL NAUKI I SZTUKI NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM

Klasowa wycieczka klasy 5 d i c łączyła w sobie zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności oraz relaks w kinie. Wszyscy uczniowie z wymienionych klas wraz z wychowawczyniami p. Leciejewską i p. Gajska oraz opiekunkami p. Laskowska i p. Bernard. Pierwszym punktem wycieczki był udział w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Wybraliśmy udział w zajęciach które odbywały się w nowoczesnym budynku Biocentrum. Mieliśmy możliwość  poczuć się jak prawdziwi studenci i wysłuchać wykładu na sali wykładowej. Następnie aktywnie przystąpiliśmy do korzystania z zajęć na stoiskach interaktywnych.  Próbowaliśmy swych sił uczestnicząc w  takich zadaniach jak rośliny na diecie, mikrokapsułkowanie, pobieranie odcisków, budowa komórek, obserwacje pod mikroskopem, zabawa z piaskiem kinetycznym, degustacja, pokaz z użyciem azotu. Po wizycie w Biocentrum  udaliśmy się na obiad do „Pyra Bar” a zwieńczeniem wycieczki był seans 3d w Multikinie  - „ Księga Dżungli”. W znakomitych nastrojach wracaliśmy do domu.

Dodano: 28.04.2016 / Autor: Katarzyna Leciejewska