Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym

19 kwietnia br. 25 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w organizowanym w Poznaniu Festiwalu Nauki i Sztuki. Udaliśmy się do budynku " Biocentrum" należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego. Młodzież wysłuchała bardzo ciekawej dyskusji panelowej na temat rolnictwa ekologicznego w Polsce.Na licznych stoiskach interaktywnych, obsługiwanych przez studentów Uniwersytetu, gimnazjaliści mogli wykonywać bądź obserwować ciekawe zjawiska. Na stoisku "Zostań młodym biofizykiem" obserwowali jak powstaje lawa, magię jajka w butelce lub magicznych kredek świecowych. Na stoisku "Na tropie" uzyskali swoje odciski palców wykonane metodą grafitową. Bardzo interesujące były doświadczenia z ciekłym azotem - ile balonów zmieści się w pudełku z ciekłym azotem, pokaz wybuchów. Dziewczęta w prezencie otrzymywały róże zamrożone w ciekły azocie. Młodzież mogła też zobaczyć rozpływający się zamek z piasku oraz na czym polega i gdzie jest wykorzystywane mikrokapsułkowanie. Wiedzę, doświadczenie i obserwacje uczniowie będą mogli wykorzystać na zajęciach z fizyki, chemii, biologii czy geografii. Opiekunami grupy byli p. Katarzyna Machnicka i p. Zbigniew Rubczyński.

Dodano: 02.05.2016 / Autor: Katarzyna Machnicka