PROGRAM EDUKACYJNY „ FINANSOAKTYWNI. MISJA: BUDŻET”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego  Ministerstwa Finansów dla uczniów gimnazjum „Finansoaktywni. Misja: Budżet”.  Celem projektu jest zapoznanie uczniów z pojęciem  budżetu, od rodzinnego aż do budżetu państwa. Na podstawie przesłanych materiałów przeprowadzone zostały zajęcia: Poznaj budżet, zaplanuj wydatki. W  ramach  programu Ministerstwo przygotowało też konkurs, którego głównym zadaniem było opracowanie pomysłu na projekt inwestycji wraz z opisem i wskazaniem, jakie korzyści przyniesie on społeczności lokalnej. Uczniowie w trzyosobowych zespołach opracowywali projekty, a następnie w trakcie debaty wybrali, ich zdaniem, najciekawszy „Odbudowa i modernizacja parku miejskiego w Rakoniewicach”   przygotowany przez uczniów klasy III C gimnazjum: Angelikę Augustyniak, Łucję Baranowską i Daniela Mrozka. Zwycięski projekt wraz w wymaganą dokumentacją został przesłany do organizatora konkursu, gdzie zostanie poddany ocenie.

W II  etapie Komisja Konkursowa wybierze dziesięć najlepszych prac zgłoszonych przez gimnazjalistów z całej Polski.

Propozycje projektów zgłoszone przez pozostałe zespoły:

1. Budowa parku linowego na terenie parku miejskiego.
  2. Budowa ścieżki spacerowej wokół stawku w parku i pomostów.
  3. Budowa schroniska dla bezdomnych psów.
  4. Modernizacja i rozbudowa szkolnego radiowęzła.
  5. Dla każdego coś dobrego – doposażenie klasy muzycznej i modernizacja łazienek w szkole.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 08.05.2016 / Autor: Dorota Basińska