Konkurs Tesco dla szkół

Z inicjatywy Dyrektora Szkoły Pani Bernadety Bielec, uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Rakoniewicach uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Tesco dla szkół pod patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji, Kuratoriów Oświaty i Marszałków Województw. Tematyka konkursu „Przyszłość na talerzu” poświęcona była praktycznej nauce o żywności, jej pochodzeniu i zdrowym odżywianiu. Celem było przekazanie wiedzy, ale także zmiana nawyków żywieniowych i postawa dzieci, które nie zastanawiają się nad jakością i składem wybranych produktów spożywczych, a często nawet nie odróżniają, czy coś jest zdrowe, czy szkodliwe.

Konkurs został zrealizowany jako projekt edukacyjny. Po odbyciu odpowiedniej ilości lekcji, dotyczących pochodzenia żywności, zespoły uczniów  realizowały swój projekt pracując samodzielnie pod opieką nauczycieli: Pani Beaty Adamczak, Pani Moniki Moszyńskiej i Pani Katarzyny Machnickiej.

W czwartek, tj. 19.05.2016r. zespoły uczniów „MUFFINKI” i „ROSOŁKI” otrzymały nagrodę w postaci telewizora.

Telewizor zostanie zainstalowany w świetlicy szkolnej, zgodnie z życzeniem uczniów, po remoncie szkoły, który jest zaplanowany na tegoroczne wakacje letnie.

Dodano: 24.05.2016 / Autor: