OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI

Chrzest Polski to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Nic więc dziwnego, że przypadająca w tym roku okrągła jego rocznica stała się powodem ogólnopolskiego świętowania, w które włączyła się również społeczność naszej szkoły.  Obchody Jubileuszu w ZSG w Rakoniewicach odbywały się wg ustalonego planu:

1. W  klasach I – II  gimnazjum przeprowadzone zostały tematyczne pogadanki, a po nich eliminacje klasowe do szkolnego quizu historycznego.

Zwycięzcy:

- wśród klas pierwszych klasa IC reprezentowana przez Weronikę Błachowiak, Oskara Ceglarka i Julitę Paliwodę,

- wśród klas drugich klasa IID, którą reprezentowali: Filip Przybyła, Oskar Muszyński
i Mikołaj Zygmunt.

2. Ponadto uczniowie gimnazjum przygotowali tematyczną wystawę historyczną w holu szkoły ukazującą początki państwowości polskiej i okoliczności chrztu Polski.

Wzbogacając obchody tej jakże ważnej rocznicy, uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali inscenizację historyczną ukazującą sam moment przyjęcia chrztu przez Mieszka i jego otoczenie.

Przygotowania trwały kilka tygodni, uczniowie chętnie uczyli się swoich ról a przy pomocy rodziców zdobyli też piękne stroje, które wzbogaciły tę jakże ważną uroczystość.

Dodano: 12.06.2016 / Autor: Julita Świtała, Dorota Basińska