Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA

16 września 2016 r. odwiedziła naszą szkołę policjantka z grodziskiej policji
–
sierż. Paulina Ludwiczak.

W trakcie spotkania z najmłodszymi uczniami przypomniała i przekazała wiele cennych rad w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Przypomniała numery telefonów służb ratowniczych wyjaśniając jednocześnie jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi, kiedy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia, bądź też kiedy będziemy świadkiem np.: wypadku drogowego.

Z klasą 1 a przeprowadziła także praktyczne ćwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Głównym punktem spotkania była prezentacja filmu, którego bohaterami byli: znana dzieciom kreskówkowa postać – SpongeBob Kanciastoporty oraz Filip, który na co dzień staje przed wieloma wyborami dotyczącymi poruszania się na drodze. W kluczowych momentach filmu dzieci miały możliwość wybrania jednej z trzech wersji tego, co może zrobić Filip. Wybrane odpowiedzi były komentowane przez SpongeBoba, który nie pozostawiał wątpliwości co do prawidłowych wyborów.

Bohaterowie filmu wprowadzili dzieci do świata zasad ruchu drogowego, a wszystko przedstawili w humorystyczny sposób, dzięki czemu uczniowie łatwiej przyswoili sobie przekazane treści.

Dodano: 21.09.2016 / Autor: W.Konieczka