Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 24 września 2016r. w Rostarzewie odbyły się pierwsze zawody sportowe w br. szkolnym – Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
W zawodach uczestniczyły szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Rakoniewice: Rostarzewo, Jabłonna, Ruchocice, Łąkie oraz Rakoniewice. Zespoły składały się
z 10 uczniów w kategorii gimnazjów oraz z 8 uczniów w kategorii szkół podstawowych. Drużyna z gimnazjum musiała pokonać dystans 10x1000m (chłopacy) oraz 10x800 (dziewczyny) natomiast szkoła podstawowa 8x800m. Zarówno zespoły uczniów z gimnazjum i ze szkoły podstawowej zajęli pierwsze miejsca i uzyskali prawo reprezentowania gminy na szczeblu powiatowym. Natomiast w kategorii dziewczyn drużyny z Rakoniewic zajęły drugie miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunami grup byli:
p. B. Mrozek, p. W. Wróblewska, p. M. Świtała, p. M. Wawrzyński.

Dodano: 26.09.2016 / Autor: Maciej Świtała