VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 30 września 2016 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Rakoniewicach obchodzono VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było przypomnienie sobie zasad mnożenia.

Z tej okazji w holu szkoły powstała gazetka. Został ogłoszony konkurs na plakat związany z tabliczką mnożenia. Wpłynęło 10 prac:

• I miejsce Weronika Wajs kl. 6b
  • II miejsce Kinga Kin kl. 4b
  • III miejsce Anna Chojnacka kl. 6b i Julia Nadobnik kl. 6d

W tym dniu młodsi przepytywali starszych kolegów i nauczycieli zgodnie z mottem: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".  Patrole Egzaminacyjne przeszły po szkole przeprowadzając krótkie egzaminy  w klasach.

Komisja Egzaminacyjna przeprowadzała także egzaminy wśród chętnych rodziców na wywiadówce.

Zainteresowanie było ogromne, bo do egzaminu przystąpiło 270 uczniów, nauczycieli i rodziców. Niestety, tylko 137 osób zdało i otrzymało tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Dodano: 09.10.2016 / Autor: Katarzyna Hofman