FESTIWAL ZAWODÓW

16 listopada 2016 roku uczniowie trzecich klas Gimnazjum wyjechali do Grodziska Wielkopolskiego na organizowany już po raz czwarty Festiwal Zawodów, który jest wspólnym projektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej a realizowany jest pod patronatem Starostwa Powiatu Grodziskiego.

Celem festiwalu było przedstawienie bogatej oferty kształcenia technicznego
i zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, zachęcenie młodzieży szkolnej do poszukiwania tradycyjnych oraz nowych, interesujących zawodów, proponowanych przez przedsiębiorców i wskazanie kierunków edukacji, które umożliwią znalezienie zatrudnienia na lokalnym, ale nie tylko, rynku pracy.

Podczas uroczystego otwarcia przemawiający zgodnie podkreślali konieczność rozsądnego i świadomego dokonywania wyborów życiowych związanych z drogą zawodową, która powinna się pokrywać nie tylko z potrzebami rynku pracy, ale także
z indywidualnymi predyspozycjami osobowościowymi ucznia.

W trakcie trwania Festiwalu odbyła się III edycja konkursu Mechatronika Przyszłością. Wśród grona laureatów znalazł się uczeń klasy III b – Adam Wita. Gratulujemy!

Dodano: 01.12.2016 / Autor: Katarzyna Machnicka