WOŚP 2017

Jesteśmy już po 25 Finale WOŚP. 15 stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej
w Rakoniewicach wszyscy wspieraliśmy finał WOŚP, którego tematem było ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia  godnej opieki medycznej seniorom. Same przygotowania do przeprowadzenia finału miały miejsce już kilka miesięcy wcześniej. Zarejestrowaliśmy Sztab, zgłosili się wolontariusze do kwestowania oraz osoby chętne do  pomocy w organizacji imprezy.

25 Finał WOŚP przerósł nasze oczekiwania – uczniowie pięknie kwestowali poświęcając swój czas dla innych, nauczyciele włączyli się w organizacje – jak zwykle spisali się na medal, uczniowie występowali uatrakcyjniając program imprezy, mieszkańcy Rakoniewic licznie przybyli i umieszczali w puszkach hojne datki. Kawiarenka w tym roku działała
w salach gdzie w miłej atmosferze można było napić się kawy lub herbaty i skosztować pysznych wypieków które ofiarowali rodzice naszych uczniów. Dekoracje przygotowane na hali jeszcze bardziej wprowadzały serdeczną atmosferę. Dla najmłodszych znalazły się stoiska ze skręcanymi balonikami oraz z malowaniem twarzy. Niemałą atrakcję dla najmłodszych stanowiły „dmuchańce”, z których dzieci mogły korzystać dzięki uprzejmości państwa Schulz z Wioski. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Imprezę uświetnił swoim występem iluzjonista – Piotr Szumny – super występ – dziękujemy. Dziękujemy Szkole Tańca „Latina” z Wolsztyna za piękne pokazy tańca. Ślicznie zaprezentowali się też najmłodsi uczniowie– przedszkolacy i uczniowie klas I-III SP występując dla zgromadzonej publiczności. Dziękujemy szkolnym zespołom cheerleaders za występy oraz pani Dominice Mądrej za pokaz zumby.

Dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za przygotowanie dzieci do występów oraz przygotowanie ciasta.

Dziękujemy komendantowi Komisariatu Policji w Rakoniewicach za przeprowadzenie instruktażu dla wolontariuszy WOŚP.

Szczególne podziękowania należą się naszym strażakom z OSP Rakoniewice- którzy przez cały finał uczyli pierwszej pomocy przedlekarskiej, wozili naszych najmłodszych samochodem strażackim, ufundowali „dzień ze Strażakami”. Dziękujemy za okazaną pomoc zastępcy naczelnika OSP Rakoniewice Grzegorzowi Marciniakowi.

Podziękowanie kieruję do pani Joanny Komasy, pracownicy Nadobrzańskiego Banku Spółdzielczego. Dziękuję za wielką życzliwość i pomoc przy przeliczaniu pieniędzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom i wszystkim innym, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji – bez was ten finał nie odbyłby się.

Wpłacamy na konto WOŚP 10. 252,54. Wszystkim raz jeszcze dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że orkiestra grać będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Na koniec prezentujemy galerię zdjęć z WOŚP 2017r. z hali widowiskowo-sportowej w Rakoniewicach i listę sponsorów.

Oto lista sponsorów XXV Finału:

• Izabela, Bogdan Schulz
  • Kazimierz, Krzysztof, Mariusz Wróblewscy
  • Jan Litwiński Transport-Drzymałowo
  • SP.Z.o.o „Artik” Rakoniewice
  • Państwo Fornalscy
  • „Wielkopolanka” – Grodzisk Wielkopolski
  • Szczepan Nowaczyk – firma „ Nowgrad”
  • Salon kosmetyczny „ Sabat”
  • Hurtownia opakowań  Karpicko
  • Józef Borucki, Józef Linkiewicz P.H. „RAKPOL”

Dziękujemy!!!