Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

W dniu 14 stycznia 2017 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej wzięła udział w XII Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Śremie. W wydarzeniu tym, które było podsumowaniem akcji „Kolędnicy Misyjni dla dzieci z Tajlandii” uczestniczyło ponad 400 dzieci. Świętowaliśmy i modliliśmy się wspólnie podczas Mszy Świętej z ks. biskupem pomocniczym Archidiecezji Poznańskiej Damianem Brylem, ks. Kanonikiem Ryszardem Adamczakiem, proboszczem miejscowej parafii oraz ks. Dawidem Stelmachem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Poznańskiej. Byli również księża proboszczowie, którzy przybyli z dziećmi ze swoich parafii. My cieszyliśmy się obecnością naszego księdza proboszcza Zbigniewa Stelmacha. Ks. Jacek Stępczak, który pracował jako misjonarz w Zambii, przedstawił nam prezentację multimedialną i relację filmową, która dotyczyła życia dzieci- sierot w Kitwie z Zambii. Wzięliśmy udział w  misyjnej zabawie fantowej, z której dochód przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w Afryce. Można było również wspomóc misje kupując instrumenty muzyczne z Indonezji i pamiątki z Afryki.

Dodano: 14.02.2017 / Autor: Małgorzata Basińska