CHEMIA W MAŁEJ SKALI

Prawie 100 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach w technice chemii w małej skali. Zajęcia odbywały się zgodnie z  instruktażem pracowników Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń takich jak na przykład: ogrzewanie mieszaniny alkoholu i atramentu, działanie magnezem na roztwór kwasu chlorowodorowego czy działanie roztworem chlorku rtęci na miedź. Po dwugodzinnych warsztatach uczniowie wzięli udział w pokazie zjawiskowych doświadczeń, który odbył się na Sali gimnastycznej. Wszyscy bardzo aktywnie angażowali się w wykonywane zadania, a to jak pracowali można zobaczyć w galerii poniżej.

Zajęcia zostały zorganizowane pod opieką p. K. Leciejewskiej, p. W.Rubczyńskiej i p. J.Kaczmarek.

Dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia paniom  dyrektor naszej szkoły.

Dodano: 15.03.2017 / Autor: Katarzyna Leciejewska