Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Wycieczka klasy 6d i 6c oraz  1cG do Poznania i uczestnictwo w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. 24 kwietnia wybraliśmy się w raz z naszymi wychowawczyniami p. Katarzyną Leciejewska, p. Wiesławą Rubczyńską i p. Mileną Gajska  na  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zaczęliśmy od wizyty przy kolejnych stoiskach , przy których wykonywaliśmy różne doświadczenia i eksperymenty. Wykonywaliśmy testy wzrokowe w tym badanie komputerowe wzroku, badanie widzenia przestrzennego, badanie ustawienia oczu i ostrości wzroku. Uczestniczyliśmy w konkursie rozpoznawania popularnych roślin leczniczych po zapachu oraz składników mieszanek ziołowych na podstawie ich wyglądu gdzie mogliśmy wygrywać ciekawe nagrody. Badania poziomu glukozy we krwi oraz symulacji w alkogoglach były poddane nasze panie wychowawczynie. Uczniowie mogli mieć zmierzone  ciśnienie krwi. Na zakończenie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci i wysłuchać wykładu o pasożytach. Duże wrażenie zrobiła na nas sama aula wykładowa.

Dodano: 30.05.2017 / Autor: Katarzyna Leciejewska