Dzień dziecka

SCENARIUSZ  FESTYNU CZAS NA ZDROWIE

CEL GŁÓWNY; POWSZECHNA EDUKACJA W ZAKRESIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ORAZ PROMOCJA WIEDZY Z ZAKRESU ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO

PIERWSZE TRZY LEKCJE ODBYWAJĄ SIĘ WG PLANU LEKCJI.

OD 10.30 DO KOŃCA ZAJĘĆ UCZNIOWIE BIORĄCY UDZIAŁ  W FINALE PRZEBYWAJĄ POD OPIEKĄ WYCHOWAWCY

8.30   ROZPOCZĘCIE SEANSU W KINIE EKOLOGICZNYM „ŚMIETNIK W MOJEJ GŁOWIE”           S.51  ZAKOŃCZENIE 12.25 (  uczestnictwo wg deklaracji)

8.00 – 10.00 PRZYGOTOWANIE WYSTAWY EKOLOGICZNYCH WARZYW I OWOCÓW( HOL SZKOŁY) PRZYGOTOWUJĄ WYTYPOWANI PRZEZ KLASĘ UCZNIOWIE

10.00-10.55  PRZYGOTOWANIE WYSTAWY EKOLOGICZNYCH KANAPEK ( HOL SZKOŁY, PROSZĘ PAMIĘTAĆ O ZASADACH HIGIENY, WZIĄĆ POD UWAGĘ  PIRAMIDĘ ŻYWIENIOWĄ I DIETETYCZNOŚĆ KANAPEK, PROSZĘ KANAPKĘ OKRYĆ PRZYGOTOWANĄ NA STOŁACH FOLIĄ) PRYGOTOWUJĄ WYTYPOWANI PRZEZ KLASĘ UCZNIOWIE

11.00 11.15 WSPÓLNY AEROBIK PRZY MUZYCE(UCZNIOWIE ,NAUCZYCIELE ,WYCHOWAWCY) NA BOISKU SZKOŁY LUB W HALI WIDOWISKOWEJ

11.15-11.30 POKAZ TAŃCA SZKOLNEGO ZESPOŁU CHAERLEADERS

11.30-12. 15   ZAWODY SPORTOWE PRZYGOTOWANE PRZEZ NAUCZYCIELI WYCH. FIZYCZNEGO DLA KLAS GIMNAZJALNYCH –BOISKO SZKOLNE

11.30-12.15 ROZWIĄZYWANIE TESTU EKOLOGICZNEGO PRZEZ UCZNIÓW KL.IV-VI W KLASACH( NIE KORZYSTAMY Z INTERNETU )

12.15-13 00 ROZWIĄZYWANIE TESTU EKOLOGICZNEGO W KLASACH PRZEZ UCZNIÓW GIMNAZJUM ( NIE KORZYSTAMY Z INTERNETU)

ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA W HOLU SZKOŁY WYSTAWY EKOLOGICZNYCH WARZYW I OWOCÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ UCZNIÓW.

Regulamin uczestnictwa

1. Finał zostanie połączony z obchodami w naszej szkole Dnia Dziecka.
  2. Do udziału zapraszamy klasy IV-VI sz.p. i I-III gim.
  3. Decyzję o uczestnictwie podejmują klasy wraz z wychowawcą.
  4. Decyzję należy podjąć do piątku 26 V (uczniowi odpowiedzialni przejdą po klasach  i spiszą chętnych).
  5. Finał ma formę konkursu.
  6. Zostanie wyodrębniona jedna zwycięska klasa.
  7. Klasa  + wychowawca biorą udział w : aerobiku, konkursach sprawnościowych, konkursie na najładniejszą, najsmaczniej udekorowaną wiosenną kanapkę, konkursie na najładniejszy koszyk z warzywami i owocami.
  8. Wynik zostanie podany na gazetce w holu szkoły, zwycięska klasa i wychowawca zostaną powiadomieni.
  9. Obowiązują stroje sportowe w razie konieczności również obuwie na halę sportową .

Dodano: 06.06.2017 / Autor: Wiesława Rubczyńska