Tomasz Dolski - Symfonia na skrzypce i DJ-a

14 czerwca odwiedził naszą szkołę niezwykle zdolny młody człowiek - Tomasz Dolski. Wiosną 2011 roku, jako piętnastolatek, wziął udział w przesłuchaniach do pierwszej polskiej edycji programu "Must Be The Music. Tylko muzyka". Dotarł do finału programu, w kt￳órym zajął ostatecznie trzecie miejsce, tuż za zespołem Enej oraz piosenkarzem Conrado Yanezem. Po udziale w programie zagrał koncerty w wielu prestiżowych salach koncertowych, w tym m.in. w amfiteatrach w Mrągowie i Opolu, w Hali Stulecia we Wrocławiu, Operze Narodowej czy też na Stadionie Narodowym. Zagrał r￳ównież na koncercie Muzyka nie zna granic w Gogolinie z okazji 20-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i wsp￳ółpracy między Polską a Niemcami, a także na koncercie w Kopalni Soli w Wieliczce z udziałem przedstawicieli pa￱stw członkowskich Unii Europejskiej. W marcu 2014 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny zatytułowany Love to Music Jest twó￳rcą projektu "Symfonia na Skrzypce i DJ-a". Projekt jest skierowany do uczni￳ów, młodzieży szkolnej jak i dorosłej publiczności. Ma za zadanie propagowanie muzyki poważnej poprzez przedstawianie jej w nowoczesnych aranżacjach i elektronicznych brzmieniach. Zdaniem wszystkich uczestnik￳ów tego wspaniałego koncertu projekt bardzo udany i na takie lekcje muzyki serdecznie zapraszamy:)

Dodano: 19.06.2017 / Autor: Linda Michalska