Wymiana do Szkoły w Miasteczku Krajeńskim w związku z obchodami rocznicy śmierci i urodzin Michała Drzymały

W dniach 8-10 września uczniowie naszej szkoły wraz z panią Moniką Kałek udali się na wymianę do Szkoły w Miasteczku Krajeńskim w związku z obchodami rocznicy śmierci
i urodzin Michała Drzymały. Bazą noclegową była hala sportowa w Szkole Podstawowej. Podczas pobytu uczniowie odbyli wycieczkę historyczną po Miasteczku, zwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie z Izbą Pamięci, poświęconą Michałowi Drzymale. Byli też w Grabównie, gdzie mieszkał Michał Drzymała, a do dzisiaj żyją tam Jego potomkowie. Uczniowie zobaczyli również dom Drzymały, pamiątkowe obeliski, kościół pw. św. Antoniego z Padwy z relikwiami świętego, pałac i Dworek Koper, gdzie dowiedzieli się o jego historii. Tam również mogliśmy zobaczyć, jak przebiega proces renowacji mebli. Tego samego dnia uczniowie odbyli wycieczkę Wyrzyską Kolejką Powiatową na trasie Białośliwie – Pobórka Wielka i pieszą na Wolsko, gdzie zobaczyli panoramę Doliny Noteci. Po mszy o godz. 17:00 wspólnie z Grupą Motocyklową Ziemi Rakoniewickiej, panią wójt Małgorzatą Włodarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej panią Marzanną Boć- Ochyra złożyliśmy wiązanki kwiatów na grobie Michała Drzymały. Wieczorem razem z motocyklistami z Rakoniewic i Miasteczka spotkaliśmy się przy ognisku, na wspólnej kolacji. Natomiast w niedzielę po zjedzeniu pysznego śniadania udaliśmy się do Rakoniewic.

Dodano: 22.09.2017 / Autor: Monika Kałek