VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 29 września 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich
w Rakoniewicach obchodzono VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było przypomnienie zasad mnożenia.

Z tej okazji w holu szkoły powstała gazetka stworzona z prac wykonanych
przez uczniów naszej szkoły.

W tym dniu młodsi przepytywali starszych kolegów i nauczycieli zgodnie
z mottem: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają"
Patrole Egzaminacyjne przeszły po szkole przeprowadzając krótkie egzaminy w klasach.
Oto nasi egzaminatorzy, wybrani w eliminacjach:

• Eryka Rzepecka kl. 5a
  • Dominik Antkowiak kl. 5a
  • Karolina Woźniak kl. 5a
  • Kinga Kin kl. 5b
  • Dagmara Piosik kl. 5b
  • Magdalena Biegaj kl. 5c
  • Alicja Wawrzynowicz kl. 5c
  • Jakub Pachela kl. 5c
  • Justyna Wittchen kl. 5d
  • Małgorzata Hypta kl. 5d
  • Jan Wieczorek kl. 5d

Z okazji tego święta uczniowie mogli wziąć udział w grze „Królowa/król skakanki”. Polegała ona na odpowiadaniu z tabliczki mnożenia przy jednoczesnym skakaniu przez skakankę. Zainteresowanie było duże, w grze wzięło udział 37 osób, certyfikat w ten sposób zdobyło 12 osób.

Komisja Egzaminacyjna przeprowadzała także egzaminy wśród chętnych rodziców
na wywiadówce. Ze wszystkich pytanych rodziców 75% zdało egzamin na Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Zainteresowanie było ogromne, bo do egzaminu przystąpiło 455 uczniów, nauczycieli
i rodziców. Ze szkoły podstawowej z klas 4-6 zdało 124 uczniów, a z klas 7 i II-III gimnazjum tylko 46. Otrzymali oni tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Dodano: 04.10.2017 / Autor: Anna Brodowiak, Joanna Wołk