Wizyta uczniów z Miasteczka Krajeńskiego

Rok 2017/2018 w Gminie Rakoniewice obchodzony jest jako rok M. Drzymały.

W związku z tym w dniach 14, 15, 16 IX 2017 roku gościliśmy w naszej gminie uczniów
z zaprzyjaźnionego miasteczka Krajeńskiego - miejsca, gdzie ostatnie lata życia spędził
M. Drzymała.

Podczas pobytu goście poznawali historię naszej gminy oraz odwiedzili ciekawe miejsca. Zwiedzili Parowozownię w Wolsztynie, Muzeum R. Kocha, Muzeum Pożarnictwa.

Na zakończenie pobytu uczniowie złożyli kwiaty pod obeliskiem M. Drzymały oraz zostali zaproszeni przez praprawnuka M. Drzymały pana T. Drzymałę na ognisko, gdzie dowiedzieli się wiele ciekawych historii z życia M. Drzymały.

Panie z  KGW  w Drzymałowie przygotowały dla gości przepyszne ciasta, napoje, kiełbaski, ale przede wszystkim miłą atmosferę.

Myślę że pobyt uczniów z Miasteczka Krajeńskiego jeszcze bardziej przybliżył historię życia M. Drzymały. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie w Drzymałowie sołtysowi T. Drzymale, żonie oraz paniom za wspaniałe przyjęcie przy ognisku.

Dodano: 12.10.2017 / Autor: Wioleta Wróblewska