Dodano: 2024-05-05, Przygoda z przyrodą. Szkolne koło turystyczne PTTK LOTOSPAR na Zielonej Szkole

W dniach 25-27 kwietnia 2024 r. wyruszyliśmy do Puszczy Noteckiej
na kilkudniową wycieczkę z intensywnym programem ekologiczno-przyrodniczym.

Na pierwszy plan ruszyło Centrum Edukacji Przyrodniczej w Mniszkach. Spacer po zabytkowych zabudowaniach folwarku szlakiem ginących zawodów, podczas którego poznaliśmy tajniki pracy kowala, bednarza, szewca, pszczelarza
i praczki. Odwiedziliśmy również dawną klasę szkolną, wnętrze poczty oraz ekspozycję dawnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz urządzeń rolniczych.

Dalej już przejechaliśmy do przepięknego miejsca gospodarstwa agroturystycznego „W Pamiętniku“,które  leży w Wielkopolsce na skraju Puszczy Noteckiej w malowniczej Krainie 100-jezior. Czysta woda pobliskiego jeziora Piaskowego i bogata fauna otaczającego agroturystykę lasu sprawiają, że to raj na ziemi.

Bardzo bogaty był też program dla dzieci. Mieliśmy olimpiadę sportową, nocne podchody, spotkanie z przyrodnikiem, Quiz z wiedzy przyrodniczej, tworzenie świec, decoupage na drewnie, zabawy ”Jaka to melodia„ oraz "Randka
w Ciemno", gra w siatkówkę, piłkę nożną, ognisko z kiełbaskami, przejazd
po Puszczy Noteckiej, zwiedzanie Wieży widokowej, jazdę konną oraz wędkowanie.

Podsumowując, dzieci miały tak dużo atrakcji i na pewno swoją przygodę z przyrodą zapamiętają na bardzo długo.

Opiekunowie:
Beata Mrozek