Dodano: 2024-02-26, Podwójne świętowanie

08 lutego 2024 r. uroczyście obchodziliśmy święto naszej szkoły. Dzień Patrona to dla naszej społeczności szkolnej ważne wydarzenie. Jest dniem świątecznej powagi i jednocześnie radości, że dane jest nam kolejny raz złożyć hołd bohaterskim Powstańcom.

Tradycją stał się fakt, że naszemu szkolnemu świętu nadajemy środowiskowy wymiar. Na  uroczyste obchody Dnia Patrona zostali zaproszeni, m.in. Burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak, Starosta Grodziski p. Mariusz Zgaiński, Kierownik Wydziału Oświaty p. Mirosław Basiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rakoniewicach p. Krzysztof Krawczyk, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Lesznie p. Jerzy Luftmann, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Linkiewicz, Sekretarz ZNP  w Grodzisku Wielkopolskim p. Agnieszka Konieczna - Stopa, Komendant Komisariatu Policji
w Rakoniewicach – podkom. Karol Wachnik oraz dyrektorzy i kierownicy placówek kulturalno-oświatowych z terenu Gminy Rakoniewice.

Pierwsza część uroczystych obchodów Dnia Patrona skupiona był wokół  sylwetek Powstańców, którzy nie bacząc na ryzyko, stawiając na szali własne życie, szli walczyć o wolność. Wiele ważnych słów, które wypowiedziano, skłoniło do refleksji nad sensem ofiary Powstańców Wielkopolskich
i uświadomienia konieczności pielęgnowania ideałów, które im przyświecały. Ogromne emocje wzbudził taniec z flagami oraz recytacja trzecioklasistów.

Tegoroczne święto szkoły miało szczególny charakter, gdyż połączone było z obchodami 30. rocznicy oddana do użytku rozbudowanej części Naszej Szkoły. Ten niezwykły jubileusz stał  się okazją do spojrzenia wstecz na lata ciężkiej pracy, oddania nauczycieli i uczniów oraz wspominania początków szkoły, trudów i sukcesów towarzyszących placówce.  Był to także czas, aby podziękować gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz przyjaciołom i darczyńcom, którzy wspierali szkołę i przyczyniali się do jej rozwoju. To ich poświęcenie i zaangażowanie uczyniły naszą szkołę miejscem nauki, rozwoju i wzajemnej inspiracji.

Nasz jubileusz stał się już historią, ale szkoła cały czas się rozwija, żyje
i realizuje kolejne projekty. Dlatego dbając o przyszłość, nie zapominajmy
o przeszłości.

Antoniny, Izydory, Jana