Dodano: 2024-04-07, Niesamowity wyjazd do Obornik – wizyta w Multimedialnym Centrum Edukacyjnym w Nadleśnictwie Oborniki

Nasze Szkolne Koło Turystyczne Lotospar zaczyna swoją pracę w drugim semestrze roku szkolnego z ogromnym entuzjazmem i z licznymi pomysłami na kolejne miesiące.

Dnia 27 marca 2024 r. z okazji przywitania wiosny nasza grupa turystyczna
w liczbie 44 uczniów odwiedziła nowoczesną wystawę centrum edukacyjnego
w Nadleśnictwie Oborniki.

Była to niezwykle edukacyjna wizyta poparta nauką poprzez doświadczenie
i możliwością zapoznania się z pracą leśnika i drwala z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie mieli również okazje do przeniesienie się na najpiękniejsze mokradła w Polsce za pomocą gogli VR.

Z całego serca chciałabym podziękować za pomoc w organizacji Rakoniewickiemu Ośrodkowi Kultury oraz rodzicom dzieci.

Nasze Szkolne Koło PTTK liczy na stan dzisiejszy ok. 80 dzieci, które są wspaniale zaangażowane w pracę koła.

W najbliższych planach mamy organizację Piknikowego Rajdu Rowerowego, wyjazd na rajd do Żarnowca oraz Zieloną Szkołę.

Dziękujemy:

Beata Mrozek